Збираємо двоярусне ліжко своїми руками

У радянські часи всі меблі була однаковою і однотипної. Але ці часи давно пішли. З розвитком технологій і нових матеріалів, і інструментів зараз кожен може кожен зібрати самостійно саме ті меблі, які йому подобаються. У продажу зараз легко купити будь-які матеріали та будь-яку меблеву фурнітуру з тими характеристиками які вам потрібні.

Бренд

У наш час особливо популярними стає двох’ярусне ліжко, особливо в багатодітних сім’ях. У чому його переваги? Воно дозволяє збільшити корисну площу дитячої кімнати, відповідно у дітей з’являється більше місця для ігор.

У цій статті ми коротко розповімо про деякі правила і нюанси при створенні такого елемента меблів. Адже справа ця відповідальна і зробити потрібно все правильно і надійно, так як на цьому ліжку спатимуть ваші діти.

Перед тим як приступити до робіт подивіться існуючі проекти. Можна походити по магазинах, а можна подивитися в інтернеті. Придивіться до форм і конструкцій, до додаткових атрибутів. Визначтеся з габаритами. Не робіть розмір по росту дитини, враховуйте, що діти швидко ростуть. Слід зробити трохи більше, щоб через рік не переробляти.

Далі по пунктах.

Намалюйте ескіз. Це можна зробити і вручну і за допомогою різних комп’ютерних програм.

Приготуйте інструмент. Буде дуже погано, коли під час складання не виявиться потрібного, тоді робота зупиниться.

Підготуйте кріпильні матеріали і комплектуючі.

Переступаємо до збірки. Для початку слід зібрати несучі рами. Для цієї мети прекрасно підійде дерев’яний брус товщиною 5 сантиметрів і обрізна дошка. Внутрішні габарити каркаса рівні габаритам матраца +2 сантиметри. Для того що б матрац тримався всередині каркаса потрібно поперек каркаса прикріпити планки з кроком в 100 міліметра. Намагайтеся що б вони були закріплені врівень.

Комплекты

Коли обидві рами готові їх потрібно зібрати в єдину конструкцію. Зробити це можна за допомогою бруса 70 х 70 міліметра, або за допомогою ДСП панелі. З’єднувати це все воєдино слід саморізами або за допомогою болтових з’єднань.

Коли вся конструкція виявилася в зборі можна приступати к оздоблювальним роботам:

За допомогою дощок або листів ДСП потрібно зробити обшивку рам. Це додасть конструкції додаткову жорсткість і приховає точки кріплення.

За допомогою таких же матеріалів зробіть захист верхнього ярусу.

З дощок слід зробити сходи на другий ярус і надійно зафіксуйте їх, прикріпивши до основи конструкції.

От і все. Як то кажуть очі бояться, а руки роблять.