Типи шпалер

Правильне оформлення стін є основною умовою для створення гарного дизайну приміщення. Найчастіше в якості обробки стін використовуються шпалери.
oboi-flizilin
У цей час виробники пропонують величезний вибір типів шпалер, що відрізняються текстурою, матеріалом основи й верхнього шару, рівнем зносостійкості і т.д. Кожний тип шпалер призначений для обклеювання поверхонь стін або стелі тільки в певних видах приміщень.

Вибираючи шпалери для будинку, потрібно враховувати такі фактори, як вологість, освітленість, можливість ушкодження стін.
oboi-vinil
Нижче наведені основні характеристики найбільш популярних типів шпалер.

Паперові шпалери (паперове полотно з нанесеним на нього малюнком типографічним способом)

Шпалери даного типу вважаються самим економічним варіантом обклеювання стін у житлових кімнатах. Але вони мають ряд недоліків, основний з яких – поява дефектів у процесі експлуатації, тому через невеликий відрізок часу стіни можуть втратити презентабельний вид.

Вінілові шпалери (основа – паперове або тканинне полотно, верхній шар – полівінілхлорид)

Безсумнівна гідність вінілових шпалер полягає в їхній стійкості до вологи. Такі шпалери можна змело клеїти в приміщеннях з підвищеною вологістю, наприклад, у кухні або санвузлі. Різноманітність розцвічень і фактур дозволяє вибрати такий варіант обробки стін, який відмінно впише в загальний дизайн інтер’єру.

Велюрові шпалери (паперова основа, покрита шаром велюрового ворсу)

Цей тип шпалер призначений винятково для оформлення стін у спальнях, вітальнях, кабінетах. Велюрові шпалери не варто клеїти в кухнях, їдалень і прихожих, тому що велюровий ворс має властивість накопичувати різні заходи й нестійкий до механічних ушкоджень.

Флизелінові шпалери (виготовляються з довгих волокон целюлози)

Шпалери із целюлозного волокна – безперечний лідер серед усіх типів шпалер. Ширина шпалерного полотна становить приблизно 1 метр, тому їх дуже зручно клеїти. До того ж, такі шпалери можна красити акриловими й водоемульсійними фарбами.