Бетон

Слово Бетон має походження від французького слова beton. Бетон — широко доступний будівельний інгредієнт, який створений штучним шляхом у процесі виготовлення суміші яка складається з в’язких речовин (цементу), дрібної або великої фракції заповнювачів і води. Іноді містить додаткові компоненти, що впливають на колірні відтінки й швидке затвердіння. У наш час бетон є основою всього будівництва. Це связанно з його характерними якостями: низьке ціноутворення собівартості сировини, широка доступність, високі екологічні показники застосування.

Історія бетону нараховує більш шести тисяч років. Матеріал дуже популярний був у будівництві в епоху Римської Імперії, але після її падіння про бетон забули на одну тисячу років.
Виготовлення бетонного розчину відбувається при ретельному перемішуванні піску, дрібних або великих фракцій щебенів, цементу з додаванням невеликої частини води. По призначенню бетони ділять на: звичайні- для промислової й цивільної будови, спеціальні- це може бути декоративний бетон, прозорий бетон, і жаростійкий. По виду бетон може бути силікатним, цементним, гіпсовим. сама структура бетону при цьому може бути дуже щільної або ніздрюватої, також існує помальована й крупнопориста структура матеріалу.

Дрібнозернистість бетону — це кінцевий результат затвердіння правильно підібраного состава суміші, яка містить цемент, воду й дрібне заповнення. В основному використовується в будівництві: монолітних конструкцій, напольной плитки, а також цементно-піщаних стяжок. Показник правильного складання — відбиває пластичність виготовленої бетонної суміші. Модуль крупно зернистості піску — характеризує величину зерен заповнювача. Чим вище показник самого значення, тем дрібніше підібраний пісок.