Радіатори

Радіатори, так само, як і конвектори легкі й мають низьку теплоємність. Завдяки цій властивості дуже швидко й ефективно розсіює тепло в кімнаті. На жаль, також швидко прохолоджуються й не втримують тепло. 1-konvektorвиготовляються в основному з листової сталі товщиною 1,25 мм, із гладкої або профільованою передньою панеллю. Розподільні обладнання можуть бути розташовано в один, два або три ряди.

Використання низькотемпературних радіаторів у системі опалення дозволяє уникнути проблем з наявністю сухого повітря в приміщенні. Навіть при низьких температурах такі нагрівачі працюють на повну потужність, маючи нейтральний вплив на рівень вологості. І ще один аспект, поверхня радіаторів, що працюють у низькотемпературних системах, є безпечної для користувачів.

Причиною поганих обігрівачів часто стає той факт, що система опалення не була належним чином збалансована. Попередньо врівноважена система, залежить від правильно підібраного розміру отвору для радіаторів. Придушення потоку в одному місці, і збільшення інтенсивності в іншому. Сьогодні, функції початкового набору отвору служать радіаторні клапани тому що, це найпростіший спосіб краще контролювати тепло. Гарний монтажник повинен компенсувати установку, вибравши відповідні настроювання.

Виробники радіаторів, уже сьогодні пропонують продукти, які успішно заміняють радіатори попереднього покоління, і, найголовніше, це безперешкодний обмін для користувача.

Алюмінієві радіатори легкі й мають багато корисних можливостей. Швидко нагріваються, завдяки високій теплопровідності. Вони можуть бути використані в системах із трубопроводом зі сталі або пластику, а також у системах де застосовні термостатичні клапани. Не рекомендується,  використовувати одну установку алюмінієвих радіаторів з нагрівачами в яких, основні компоненти виготовлені з міді. Це приводить до надлишкової корозії.

Сталеві радіатори повинні бути встановлені в закритих  системах, які забезпечені мембранним розширювальним баком. Використання таких обладнань у відкритих системах може негативно вплинути на стабільність нагрівача.

Монтаж радіаторів із чавуну характеризується щодо високої тепловою інерцією, так що користувачеві знадобитися менше часу для створення теплого комфорту. З іншого боку, ці обігрівачі здатні прийняти тимчасове надлишкове тепло, виділюване казаном, накопичувати його. Чавунні радіатори важкі й не призначені для підвішування на легкі перегородки. Їхня перевага в тому, що вони мають високу стійкість до корозії. Такі радіатори масивні й, отже, мають високу теплоємність. Їхня головна перевага в тому, що вони стійкі до механічних ушкоджень, вони також мають невеликий гідравлічний опір. Але, на жаль, мають високу теплову інерцію, яка не підходить для систем автоматизації.

Чавунні радіатори, починаючи із середини 90-х років, систематично заміняються сталевими або алюмінієвими радіаторами. Тим часом, знову стали з’являтися на ринку нові поліпшені моделі.