Історія медіафасадів

Оскільки світлодіоди вперше почали пробиватися до освітлення на початку 2000-х, їх цифрове програмування та кольорові можливості відкрили область досліджень для тих, хто хоче використовувати освітлення по-новому, особливо коли це стосується зовнішніх приміщень будівель. Дизайнери бачили цифровий аспект світлодіодів як можливість переосмислити фасад будівлі як більше, ніж просто структурний компонент, який відокремлює інтер’єр від зовнішнього, а замість цього використовувати його як масштабну піксельну платформу для передачі інформації та графіки. Фасад будівлі тепер став білбордом. Однією з перших фірм, яка дослідила «фасад як середовище комунікації», була берлінська студія RealU.

медіафасад

RealU була заснована у 2000 році архітекторами. Засновники вивчали цифрові технології та шляхи їх інтеграції в будівлі. Їх першим медіа-фасадом у 2003 році став проект під назвою BIX — комунікативний світловий дисплей, вбудований у панелі з оргскла у Граці, Австрія. BIX послужив основою для наступного медіафасаду RealU у 2005 році, дисплея під назвою «Плями» (показаний) для новозбудованого офісного будинку у Берліні. Клієнт попросив RealU розробити інтерактивний фасад (медіафасад), який буде служити маркетинговим пристроєм для залучення майбутніх орендарів. Для формування «гігантської матриці з низьким розширенням сірого масштабу» RealU використовував у якості пікселів флуоресцентні світлові трубки — 1 044 кільцеподібні трубки та 760 барів. Яскравість кожної лампи контролювалася за допомогою центрального комп’ютера.

Протягом 18-місячного циклу проекту демонструвалася комбінація кураторних зображень — фільмів, графіки та анімаційних послідовностей, а також роботи, замовлені художником, спеціально створені сайти.

медіафасад проект

Сміливі і динамічні, символічні «стовпи світла» призначені для нагадування про силуети впалих веж-близнюків. Коли вали світла зникають на нічному небі, чіткість конструкції стає очевидною і виступає як потужне нагадування про те, що було втрачено.

Вперше запалюється через шість місяців після атак 11 березня 2002 року на порожній ділянці в Баттер-Парк-Сіті на Вест-Вест-Стрітс, на перший погляд, простий підхід — це що інше. Кожен стовп світла був створений із 44 індивідуальних прожекторів 5000 ксеноном, 7000 Вт, встановлених у площі 50 футів. Світлові вали блищать на 4 милі вгору до нічного неба і видно від відстані до 20 миль. В ході будівництва установка перемістилася навколо сайту Всесвітнього торгового центру. Муніципальне художнє товариство за фінансової підтримки корпорації «Нижній Манхеттен» здійснювало керівництво проектом до 2011 року. У 2012 році Національний меморіал і музей 11 вересня взяли на себе відповідальність. Завдяки цьому метафоричному використанню освітлення світло стає мовою відсутності та присутності, пам’яті та надії.

Современное архитектурное освещение