Нагляд за будівництвом: цілі та головні задачі

Для досягнення стовідсоткової відповідності об’єкту початковому плану та загальній концепції додатково потрібен авторський нагляд за будівництвом на всіх етапах його виконання.

Ця послуга є комплексною та включає насамперед контроль дизайнерами (авторами) всіх процесів з метою досягнення їх максимальної відповідності затвердженому дизайнерському проекту. В цьому випадку колірна гама і тип меблів, текстилю та декоративних матеріалів відповідатимуть узгодженій з замовником специфікації.

 

2avt

 

Навіщо потрібен авторський нагляд?

Будівельно-ремонтні роботи представляють собою динамічний процес. У будь-якій ситуації можуть виникнути різні проблеми, не передбачені дизайн-проектом. Це пояснюється звичайним людським фактором, халатністю та недбалістю робітників. Вирішення таких проблем лягає на плечі головного дизайнера. Тільки він може виявити навіть незначні огріхи, які у майбутньому негативно вплинуть на загальний результат.

Якщо недоліки призвели до невідповідності ремонтних робіт дизайнерському проекту, автор може зобов’язати будівельну бригаду виправити їх. Також замовлення нагляду дозволяє змінити щось у проекті на будь-якій стадії, якщо цього потребує замовник.

Найменшого клопоту під час будівельних робіт потребує класичний дизайн. Такі проекти дуже часто досить однотипні та не мають складнощів у відтворенні. На сайті http://nvb-architects.com.ua/ можна замовити класичний дизайн інтер’єру від професіоналів, де вказані й особливості технічного нагляду.

 

1avt

 

Контрольні заходи

Авторський нагляд супроводжує абсолютно всі етапи ремонтно-будівельних робіт і полягає у виконання наступних дій:

  • регулярне відвідування об’єкту певним фахівцем;
  • нагляд за виконанням робіт згідно дизайн-проекту;
  • внесення змін до технічної документації та коригування окремих пунктів;
  • консультування будівельників;
  • ведення робочого журналу з нагляду;
  • контроль виконання вказівок та авторських приміток, записаних у журналі;
  • вжиття оперативних заходів з метою ліквідування невідповідності робіт затвердженій документації;
  • узгодження робочого кошторису з замовником;
  • підбір, замовлення і доставка сировини, декору та обладнання на об’єкт.

Потрібен авторський нагляд чи ні, вирішує тільки сам замовник. При цьому потрібно враховувати ступінь своєї некомпетентності у будівельній справі та можливі перевитрати в разі виникнення проблем у майбутньому.