Проведення попередніх земельних розробок перед початком будівництва

До грабарств ставляться будь-які роботи, які проводять із вилученням ґрунту і його переміщенням, такі як пристрій земляних споруджень постійного призначення й тимчасових насипів.

Перед початком проведення основних будівельних робіт необхідно виконати підготовчі роботи як усередині строй площадки, так і за її межами. Позаплощадкові підготовчі грабарства обумовлені необхідністю зведення під’їзних доріг, ліній електропередач, виконанням розкривних робіт у місцях кар’єрів і резервів. До комплексу робіт по інженерній підготовці ділянки ставляться роботи із планування, осушення, приймання дощових стоків, будівництву тимчасових доріг, установці тимчасових побутових приміщень для й т.п.
3-landshaftnie-raboti
У процесі розробки котлованів з великою глибиною або для робіт у важких, вологих ґрунтах слід закріплювати вертикальні стінки після уривки ґрунту за допомогою дощок або щитів, інвентарних кріплень.

Вилучення невеликої глибини в ґрунтах з нормальним рівнем вологості ( при відсутності ґрунтових вод) можна виконувати без кріплення вертикальних стінок. Припустима глибина вилучення становить не більш 1 м для піщаних, насипних, гравелистих ґрунтів; у супесях – 1,25 м; для суглинків і глин — ця величина рівна 1,5 м, а в щільних не скельних ґрунтах – 2 м.

З метою захистити котлован від припливу зливових вод ще до початку основних робіт необхідно забезпечити водовідвід, ці грабарства закладаються в будівельний проект. З метою зниження ґрунтових вод проводять необхідні заходи щодо осушення котловану.

По своїй трудомісткості грабарства є вагомим елементом і становлять до 20 % загального обсягу будівельних робіт і до 15 % їх вартості.

Evrohouse - информационно-аналитический обзор о строительстве и ремонте