Утеплення стін в Україні

З урахуванням того, що комунальні служби практично не беруть участь у благоустрої багатоповерхових будинків, городянам доводиться вирішувати питання утеплення квартир самостійно. Особливо гостро питання про утеплення житла стоїть перед жителями панельних будинків. Тому що, по суті, панельний будинок цілком побудований із залізобетонних плит, які абсолютно ні чим не утеплені ні зовні, ні всередині. Рідко коли такого плану будинку зовні облицьовані керамічною плиткою, до того ж термоізоляція міжпанельних швів межу поверхами і квартирами з часом втрачає свої первинні властивості і вони потребують ремонту. Іноді питання зовнішнього утеплення стоїть не тільки перед мешканцями будинків, термін експлуатації яких налічує десятки років, але також перед тими, хто проживає в новозбудованих будівлях.

Ціна одного квадратного метра новозбудованого житлового будинку у Києві іноді не відповідає якості зовнішнього утеплення. У проекті етап проведення робіт з утеплення будівлі закладений, а насправді в квартирі холодно. Однією з причин, через яку доводиться займатися зовнішнім утепленням стін жителям Києва — це промерзання межетажной плити. Незважаючи на те, що технології в сучасному будівництві на сто кроків пішли вперед від тих, які застосовувалися, припустимо, двадцять років тому, якість внутрішніх і зовнішніх робіт знову зведених будинків часом не відповідає встановленим нормам і стандартам капітального будівництва. У випадку, якщо ваша квартира межує з температурними швами, і будівля дала усадку, деформувалося або при будівництві не були точно дотримані відповідні технологічні правила — у вашу квартиру може проникати холод.

утепление стен пенополистирол

Вибір способу утеплення стін

Жителі Києва, вивчаючи питання утеплення стін з метою вибору оптимального варіанту, напевно помітили, що утеплення можна проводити як зсередини приміщення, так і зовні, таким чином є два види утеплення стін:

утеплення зсередини;


зовнішнє утеплення.

На якому з варіантів утеплення стін зупинитися? Якщо не вникати в суть питання, то на перший погляд, здається, що утеплення зсередини ні чим не відрізняється від зовнішнього утеплення. Але насправді різниця між першим і другим варіантом утеплення стін істотна. Відмінності полягають у наступному:

Ціна утеплення.Внутрішнє утеплення на порядок дешевше. Це пов’язано з тим, що воно менш трудомістким і матеріалозатратно. Зовнішнє утеплення включає в себе до двадцяти етапів, в тому числі і обробку (фарбування) застосовуваного утеплювача. А обробка при внутрішньому утепленні у вартість робіт не входить. Господар квартири потім на свій розсуд застосовує ті оздоблювальні матеріали, які найбільше підходять для тієї чи іншої стіни (в залежності, яка стіна квартири утеплюється, яке приміщення — ванна кімната, кухня, вітальня або спальня).

Фахівці з виконання робіт. Для внутрішнього утеплення стін немає необхідності залучати до виконання робіт альпіністів, які мають навички роботи на висоті. Ці роботи виконуються швидше і звичайними обробниками.

Погодні умови виконання робіт. Внутрішнє утеплення стін можна проводити в будь-який час року без обмежень, а зовнішнє утеплення можна тільки в теплу пору року, коли немає морозу та атмосферних опадів.

«Точка роси«. Коли вологість повітря довгий час однакова, а температура знижується, водяні пари, які знаходяться в повітрі, конденсуються на поверхні будівлі. А через те, що теплопровідність утеплювачів, які застосовують на сьогоднішній день в цілях утеплення стін у Києві (пінопласт, пінополістирол або мінераловатні плита) в десятки разів менше, ніж теплопровідність цегли або бетону, то конденсування вологи здійснюється в шарі утеплювача. При цьому слід враховувати, що при зовнішньому утепленні точка роси зміщується в бік вулиці, а у випадку з внутрішнім утепленням стін, навпаки, у бік приміщення. При зовнішньому утепленні ймовірність того що на стіні буде утворюватися конденсат — дуже низька, відповідно квартира зсередини не буде сиріти, чого не можна гарантувати при внутрішньому утепленні стін.

«Температурний нуль». У холодний період часу, якщо стіна не утеплена, так званий температурний нуль знаходиться посередині стіни. При зовнішньому утепленні цей показник зміщується ближче до вулиці, тобто у бік утеплювача, таким чином, збільшується корисна площа стіни, яка тримає плюсову температуру будівлі та вашої квартири. Навпаки, у випадку з внутрішнім утепленням стін температурний нуль зміщується в бік квартири, ближче до утеплювача. Це говорить про те, що ергономічно доцільно здійснювати зовнішнє утеплення квартири.Слід зазначити також, що зовнішнє утеплення дозволяє усунути дефекти в стиках і швах, до яких зсередини доступу немає. Розглянувши більш детально відмінності між внутрішнім і зовнішнім утепленням стін, можна підвести підсумки і вибрати спосіб утеплення стін, який вам більше підійде тут.