Пінопласт

Пінопласт є легким матеріалом, що має низьку теплопровідність і звукопроникність, більшу стійкість до хімічного й біологічного впливу, що зберігають стабільну структуру незалежно від кліматичних умов. В добавок до цього, його просто обробляти й монтувати. Усе це робить пінопласт у ряді випадків незамінним універсальним утеплювачем зовні й усередині будинку.
4-polisterol-new
Утеплення пінопластом будинку зовні більш поширений, чому внутрішнє утеплення, оскільки є ефективним і одночасно найбільш простим. Для такого утеплення застосовуються листів пінопласту товщиною 1-10 см і щільністю 15-35 кг/куб. м. Чому товстіше й щільніше пінопласт, тим більше ступінь утеплення.

Внутрішнє утеплення пінопластом застосовується під час будівництва будинку відповідно спланованому заздалегідь проекту. Листи пінопласту товщиною 10 см загортаються в поліетиленову плівку й використовуються в якості утеплювальної прокладки між зовнішнім і внутрішнім шарами, що мають товщину в одну цегла. Такій стіні, крім набагато кращого її теплозахисту, не страшні ні внутрішні, ні зовнішні механічні ушкодження.

Внутрішнє утеплення пінопластом житлових приміщень використовувати не рекомендується. Для цього краще підходять гаражі, склади й сараї.

Утеплення пінопластом підлоги поліпшує його теплоізоляцію. Однак для цього необхідно дотримати двох умов. По-перше, щільність пінопласту для підлоги повинна бути більше, чим для стін. По-друге, найкращий результат виходить, якщо аркуші пінопласту укладаються на залитий рідкий розчин після гідроізоляції підлоги й перед заливанням властиво підлоги, товщина якого повинна бути не менш 5 см.

Утеплення пінопластом стель, знову ж, не годиться для житлових приміщень, але дає відмінні результати, якщо листами пінопласту прокладаються підвали, горища й міжповерхові дерев’яні перекриття.

Такі ж листи товщиною 70 мм, з бітумним покриттям зверху після їхнього укладання, прекрасно утеплюють скатну покрівлю. Можлива також установка пінопластових плит з тильної сторони даху, з утвором вентильованої порожнини, що перешкоджає появі конденсату.

Грамотне застосування пінопласту як утеплювача заощаджує енергоносії й суттєво знижує витрати на загальну експлуатацію будинку.