Нанобетон

В останні роки проводитися ретельні дослідження з вивчення в області наноматеріалів, зокрема нанокомпозитів. У випадку деревних композитів, оптимізація нановолокон, побільшало міцність і інші параметри  матеріалу, розширюючи можливості: нові системи пожежогасіння, використання в якості армирующих волокон, застосування наночастиц кремнезему для збільшення міцності.

У лісовому господарстві (стадія виробництва деревини), нанотехнологія стала використовуватися для оптимізації системи биоцидного обслуговування й більш стійкого виробництва деревини, що дозволяє забезпечити більш ефективну реалізацію своїх можливостей. Розроблені нові методи модифікації дерев’яної поверхні для поліпшення міцності деревини з погляду його функціональних можливостей і стійкості до ультрафіолетового випромінювання.

Більше стали застосовувати наноматеріали в текстильній промисловості. Наприклад, у меблевій промисловості використовуються пляма відразлива тканини, які легко миються, високі антибактеріальні властивості.

Нанобетон
Модифікований Бетон застосовується в основному в громадських місцях. Мікрокремнезем (нанокремнезем), використовується у виробництві бетонів високої продуктивності (UHPC) і нано-Tio2, завдяки чому в матеріалу  поверхня «самоочищається». Приклад використання: столи на вулиці. Наноматеріали в цей час досліджують для підвищення міцності композитного бетону й уведення в практичне застосування вуглецевих нанотрубок.