Керамзит

Що таке керамзит

Переваги керамзиту

Ті, хто займається будівництвом, відмінно знають, що таке керамзит, адже саме в цій сфері даний матеріал одержав найбільше поширення. Однак сьогодні багато вирішуються зайнятися будівництвом самостійно, тому це слово все міцніше приживається в нашому побутовому лексиконі.

Отже, що ж таке керамзит? Керамзитом називають екологічно чистий матеріал, який проводиться із природної сировини. При чому будь-які шкідливі домішки в цьому матеріалі відсутні. Найбільше на вид керамзит нагадує гравій: він легкий, округлий і пористий. Якщо бути точними, то по своїй суті керамзит – це і є гравій, щоправда, керамічний, тому що його одержують за допомогою випалу глини. Однак не варто вважати, що раз цей матеріал технічний, то спосіб його виробництва не так і важливий, і може виконуватися з погрішностями. Аж ніяк. Саме від технології виробництва й залежить якість керамзиту. Але як же його роблять? Усе досить просто. Для початку підготовлену глину піддають дуже різкому й потужному тепловому удару, внаслідок чого вона стає пористою. Під час такого теплового удару зовнішня поверхня глини оплавляється й стає схожа на герметичну оболонку. Будь-який виробник керамзиту прагне додати йому найбільшої пористості, адже саме ця характеристика є найбільш істотною при визначенні теплоізоляційних здатностей даного матеріалу. Також керамзит буває різної щільності. Цього можна досягти, застосовуючи різні режими обробки.
Якщо говорити про класифікацію керамзиту, то він розділяється всього на три види: керамзитовий щебені, керамзитовий гравій, який використовується при заповненні легких бетонних конструкцій, а також керамзитовий пісок. Виходячи з назви кожного виду, можна зробити простий вивід про те, що така класифікація визначає види керамзиту по розміру його структурних зерен.
Найчастіше керамзит застосовують при укладанні тротуару або тротуарної плитки, а також для готування деяких видів бетону. Крім того, керамзит виступає своєрідним фільтром у самих різних очисних спорудженнях. Але самим популярним видом застосування керамзиту є використання цього матеріалу як теплової ізоляції. У той час, як усі інші утеплювачі із часом розкладають і починають виділяти шкідливі речовини в повітря, керамзит назавжди залишиться екологічно чистим матеріалом.