Стиль та дизайн

Сучасна класика в інтер’єрі
Класика в інтер’єрі сучасних квартир — це кінцево не палацовий інтер’єр XVIII в., а легший інтер’єр, виконаний на сучасний лад. Класиці властивий спокійний респектабельний характер. Класичний інтер’єр не мислимо без колон, пілястрів, карнизів, найчастіше розкритих позолотою. Наявність дзеркал, що розширюють простір, камінів, оброблених мармуром, вітражів, кришталевих, позолочених люстр і світильників у вигляді свічників. Меблі з натуральної деревини, пастельні тони, але разом з цим, також в обробці класичних інтер’єрів можна зустріти і червоні, зелені кольори: на тканинах  меблів, стін.

Такий інтер’єр у більшості випадків віддають ділові, серйозні, консервативні люди, які з легкістю не мінятимуть інтер’єр згідно з віяннями моди. Сучасна класика в інтер’єрі представляє собою той же набір декоративних класичних елементів, але тільки в сучасній інтерпретації. У сучасних класичних інтер’єрах необов’язкове використання усіх елементів інтер’єру типових для старовинних класичних інтер’єрів, сучасні класичні інтер’єри найчастіше спрощують і роблять легшими.

Стиль кантри в інтер’єрі
Стиль, який не має поняття сучасний або несучасний, розпізнати його легко. Інтер’єр в стилі кантри відрізняється такими особливими ознаками як меблі і обробка із спеціально постареного дерева, натуральні матеріали — дерево, камінь, темний старий метал, прості тканини — льон, ситець. Грубі меблі і шкури тварин — відмінні риси кантри або сільського стилю як його ще називають. Не дивлячись на грубі меблі і простий сільський дух інтер’єру.

Сучасний модерн
Модерн- це стиль в мистецтві, який відрізняється повною відмовою від прямих ліній і форм на користь плавних і природніших. У класичному модерні є присутньою велика кількість плавних і обтічних ліній і форм. Рослинні мотиви рельєфів, вирізаних з дерева. Обрамлення отворів плавними вигинами натурального дерева, вставки вітражів з рослинним малюнком. У архітектурі модерн супроводжується великою кількістю металу і скла.

Мінімалізм сьогодні

Мінімалізм відрізняється своєю простотою і геометричностью форм. Цьому стилю властиві прямі лінії, ясність форм, відсутність зайвих деталей, великі площі, велика кількість світла і повітря. У  дизайні інтер’єру і архітектурному вигляді будівель поверхні оброблені з імітацією або застосуванням  таких простих природних матеріалів як цеглина, бетон, камінь, дерево, граніт. Їх доповнюють металеві деталі. Прикрасою інтер’єру виступає гра фактур поверхонь, оброблених цими матеріалами. Мінімум меблів дає свободу в моделюванні простору.

Прямі стелі з прихованим підсвічуванням, прямокутні ніші в стінах — це складові мінімалізму. Актуальними кольорами для мінімалізму прийнято вважати сірі, біло-чорні, але останнім часом в дизайні інтер’єру використовується, коли спокійний мінімалізм пожвавлюється введенням яскравих акцентів  у вигляді вставок з  яскравих шпалер або ж, приміром,  на спокійному фоні з’являється яскравий диван.