Підбір кольору профнастила

Різне покриття -різна довговічність
Покриття профнастилу буває двох основних видів — просте оцинкування та оцинкування з полімерним кольоровим покриттям, у свою чергу, існує кілька видів полімерного покриття. Це поліестрове, матове поліестрове, пурал, пурал матове, плаізол (РУОР), а нещодавно вивели на ринок оцинковану сталь з новим видом полімерного покриття — Purех. Поліестр вважається базовим варіантом покриття, тому профнастил з таким покриттям — найпоширеніший і найдешевший. Товщина покриття становить лише 25 мікрон, а інколи навіть 15 або 18 мікрон. Листи з покриттям зменшеної товщини застосовуються для обшивання з внутрішнього боку. Можуть вони застосовуватися і для зовнішньої обшивки в місцевостях з низьким рівнем забруднення, тобто з неагресивним середовищем. Гарантію на поліестрове покриття провідні виробники оцинкованої фарбованої сталі дають на 10 років. Матове поліестрове покриття відрізняється матовим блиском і більшою товщиною (35 мікрон). Покриття пурал (зокрема, варіація з матовим блиском) має товщину вже 50 мікрон і більш стійке до корозії, стирання та УФ-випромінювання. тож не так швидше вигоряє на сонці. Тому і гарантія на покриття пурал — 15 років. Пластізол вважається найкращим серед них завдяки стійкості до корозії, вигорання на сонці, а також до хімічно агресивних середовищ. На таке покриття теж дасться 15-річна гарантія. Purex став проміжним варіантом між поліестром та пуралом за ціною і фізичними характеристиками — механічною, корозійною та атмосферною стійкістю. Покриття Purex — матове, його товщина — 26 мікрон, а гарантія на нього — 15 років на збереження кольору і 40 років на технічні характериаики. Цинкове покриття теж визначає тривалість служби профнастилу. Тому європейські стандарти встановлюють мінімальну щільність цинкового покриття для профнастилу і металочерепиці на рівні 275 г/кв.м. Більше того, нефарбовану оцинковку з такою щільністю покриття, згідно тих же стандартів, можна використовувати тільки з внутрішнього боку конструкцій. Із зовнішнього — хіба що знову-таки в місцевостях з мінімальним рівнем шкідливих викидів у атмосферу. А для решти випадків для оцинкованого профнастилу встановлюється мінімальна щільність цинкового покриття на рівні 350 г/кв.м.
Основна проблема — якість

Якість покриття, та й якість металу в цілому — одна з основних проблем вітчизняного ринку профнастилу, особливо в період кризи. По-перше, вже кілька років поспіль на вітчизняний ринок надходять значні обсяги дешевого фарбованого металу з Китаю та деяких інших країн Азії. Низька ціна досягається за рахунок зниження щільності цинкового покриття — нерідко вона не досягає і 200 г/кв.м. По-друге, для виробництва оцинкованого профнастилу використовують оцинковку виробництва заводів СНД, де щільність цинкового покриття теж не відповідає європейським стандартам. По-третє, застосовують метал зниженої товщини — наприклад, 20-й профнастил катають з металу товщиною не 0,5 мм  як зазвичай, а 0,45 мм. Звісно, виробники профнастилу, які використовують такий метал, можуть виставити нижчі ціни, ніж ті, які використовують фарбований метал європейських заводів, де щільність цинкового покриття не нижче 275 г/кв м. І за допомогою подібного демпінгу виграють тендери, в гіршому ж випадку — просто видають профнастил з подібного металу за якісну продукцію і в такий спосіб просто дурять замовника.

Наслідком застосування профнастилу зі зниженою щільністю цинкового покриття або тоншого, ніж потрібно, металу є швидка корозія. Замість розрахункових 10 років профнастил навіть з полімерним покриттям становить 5 років, а у промислових районах інколи починає іржавіти через рік-два. В результаті, зекономивши кілька відсотків, замовник вже через пару (в кращому разі — кілька) років змушений переробляти все наново. Добре, якщо це обшивка набірного «сандвіча», добратися до якої нічого не заважає.  На вітчизняному ринку металу з полімерним покриттям приблизно половина не дотягує до європейських стандартів за щільністю цинку. Використовують його зазвичай дрібні і середні профілювальними, які не мають можливості працювати напряму з європейськими виробниками оцинковки. А профнастил з високоякісним полімерним покриттям взагалі рідко у нас використовується через більш високу ціну.

Онлайн підбір кольору профнастила і металлочерепиці